Częste pytania

01. Czym jest auto detailing?

Auto detailing jest profesjonalną formą kosmetyki samochodowej, mającą na celu przywrócić i zachować fabryczne walory samochodu. Podczas pracy nad samochodem dbamy o najmniejsze szczegóły i detale. Dziedzina zwana auto deatilingiem wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od osoby pracującej na samochodzie. Auto detailing nada Twojemu autu drugie życie, sprawi, że samochód będzie wyglądał lepiej niż kiedykolwiek. Samochód (czy inny pojazd) poddawany jest dokładnym zabiegom pielęgnacyjnym zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz przy użyciu najlepszych dostępnych środków dedykowanych tej profesji. Dbamy o najmniejsze detale wykonując korektę lakieru, aplikujemy powłoka ceramiczna na auto, czyścimy i zabezpieczamy felgi, usuwamy wszelkie uszkodzenia i niedkoskonałości na tapicerce skórzanej. W rezultacie uzyskujemy efekt nowego auta. Auto detailing jest najbardziej zaawansowaną formą spa dla Twojego samochodu. 

 

02. Czym jest korekta lakieru?

polerowanieKorekta lakieru, czyli inaczej regeneracja lakieru, polega na kilkuetapowym polerowaniu samochodu. Jeżeli zależy Ci na dokładnym i precyzyjnym wykonaniu usługi, tylko studio auto detailingowe, takie jak nasze zrobi to najlepiej. Usuwamy rysy, zarysowania bez konieczności lakierowania. Podczas wykonywania korekty, czyli regeneracji lakieru  usuwamy również wszelkie zmatowienia lakieru i niedoskonałości np. hologramy powstałe na lakierze podczas użytkowania. W efekcie staranne, wieloetapowe polerowanie pozwala nam doprowadzić lakier do stanu fabrycznego a często nawet lepszego ( tak, u nas jest to możliwe ). Nawet samochody nowe, przed aplikacją powłoki ceramicznej wymagają większej lub mniejszej korekty lakieru. W przypadku samochodów używanych, jest to proces długotrwały, wymagający dużej precyzji i cierpliwości. Szczegółowa korekta, naprawa i regeneracja lakieru samochodowego może trwać od 2 do 5 dni roboczych w zależności od wieku samochodu, twardości lakieru i jego stanu. W zależności od preferencji klienta, jesteśmy w stanie usunąć nawet do 97% uszkodzeń widocznych na samochodzie. Przygotowanie lakieru, jest najważniejszym etapem w studiu detailingowym przed zabezpieczeniem powłoką ceramiczną. 

 

03. Czy każdy lakier można poddać regeneracji?

Tak, każdy lakier można odnowić i przywrócić mu drugie życie. W zależności od marki pojazdu i twardości lakieru, każdy samochód i przypadek traktujemy bardzo indywidualnie. Korekta lakieru, regeneracja lakieru inaczej jest przeprowadzana na samochodzie 2 letnim a inaczej na starszych pojazdach np. zabytkowych. Na każdy lakier należy "znaleźć sposób". Inaczej wykonuje się polerowanie na samochodach japońskich, czy niemieckich. 

 

04. Jak długo trwa proces naprawy lakieru, korekty, regeneracji lakieru?

W dużym stopniu czas wykonania usługi, zależy od stanu lakieru, jego twardości i wieku pojazdu. W przypadku samochodów nowych (tak, również nowe samochody poddawane są korekcie) prace wynoszą od 8 do 16 godzin, natomiast samochody używane wymagają więcej pracy i czas ten wydłuża się nawet do 40 godzin. Efekt? Idealny, nowy wygląd samochodu.

 

05. Czy warto wykonać renowację, korektę lakieru?

Jeżeli kochasz swój samochód i lubisz kiedy wygląda jak nowy, to na pewno odpowiednie polerowanie samochodu jest sposobem na idealny wygląd. Obecnie produkowane samochody lakierowane są ekologicznymi farbami, które są mniej trwałe od lakierów stosowanych kilkanaście lat temu. W rezultacie, nawet roczne samochody mogą mieć lakier w opłakanym stanie. Lakier poddawany jest ciężkim próbom każdego dnia i narażony jest na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Polerowanie samochodu, czyli korekta lakieru, jest najlepszym sposobem na idealny wygląd samochodu, tylko pamiętaj żeby po takim zabiegu koniecznie zabezpieczyć lakier. 

 

06. Jak często powinno się wykonywać ten zabieg?

chemia srodkiTrudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jak mówi polskie przysłowie, co za dużo to nie zdrowo i to jest prawda. Jeżeli lakier polerujemy często i nie zabezpieczymy go w odpowiedni sposób to w końcu możemy go uszkodzić. Ochrona ceramiczna, powłoka ceramiczna trwale zabezpieczy nam lakier samochodu, ewentualnie możemy nałożyć dobry wosk, jednak nie gwarantuje on nam żadnej ochrony. Zapraszamy do naszego studia Miczek Auto Detailing, zadbamy najlepiej o Twój samochód.

 

07. Czy należy lakier zabezpieczyć po korekcie, regeneracji?

Tak, na pewno trzeba lakier odpowiednio zabezpieczyć i pielęgnować po regeneracji. Wosk jest najtańszą alternatywą, nie chroni lakieru w takim stopniu jak powłoka ceramiczna i trzeba regularnie powtarzac proces nakładania wosku raz na kilka miesięcy. Powłoka ceramiczna aplikowana na auto daje gwarancję ochrony nawet na kilka lat. Powłoka ceramiczna na samochodzie chroni lakier przed matowieniem, przed wrzerami z ptasich odchodów itd. 

 

08. Czy wosk samochodowy zabezpieczy lakier po korekcie, renowacji?

Obecnie, jest to najtańsza forma impregnacji lakieru po wykonaniu korekty. Trwałość wosku na samochodzie wynosi do kilku miesięcy, po czym należy zabieg powtórzyć. Auto spa wykonywane przy użyciu wosku jest bardzo czasochłonne i wymaga wiele cierpliwości. Korzyści to krótkotrwały połysk, słaby efekt hydrofobowy i brak ochrony lakieru przed ponownym powstawaniem rys, jednak zawsze jest lepszy niż nic. 

 

09. Czym jest powłoka ceramiczna?

polerowanie 2Powłoka ceramiczna, jest przełomem w branży motoryzacyjnej a konkretnie w usługach auto detailingowych. Powłoka ceramiczna na samochodzie po aplikacji silnie wiążą się z lakierem, głęboko wnikając w jego strukturę. Gdyby spojrzeć pod mikroskopem, zauważylibyśmy jak powłoka ceramiczna na aucie wypełnia porowatą powierzchnie, czyniąc lakier gładkim i "jedwabistym" w dotyku. Nieorganiczna struktura powłoki ceramicznej sprawia, że w przeciwieństwie do wosków nie ulega ona utlenianiu, dzięki czemu jest trwała i chroni samochód na długo. Nakładanie powłoki ceramicznej wymaga dużych umiejętności i wiedzy, dobrze nałożona powłoka ceramiczna to nie tylko idealny wygląd samochodu, ale przede wszystkim najlepsza forma ochrony. 

 

10. Jak trwałe jest zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną?

Powłoka ceramiczna jest najtrwalszą formą ochrony lakieru i innych elementów pojazdu. W zależności od producenta są powłoki z ochroną od 24 miesięcy a najbardziej zaawansowane chronią lakier nawet do 60 miesięcy. 

 

11. Dlaczego warto wybrać ceramiczne zabezpieczenie lakieru?

Ponieważ powłoka ceramiczna, jest obecnie najbardziej trwałą i zaawansowaną formą ochrony lakieru dostępną na rynku. Producenci oferują powłoki ceramiczne z trwałością nawet do 86 miesięcy. Aplikacja najtrwalszych powłok wymaga jednak specjalnego szkolenia i wieloletniego doświadczenia. Odpowiednio dobrana powłoka ceramiczna gwarantuję trwałą i skuteczną ochronę przed powstawaniem nowych rys i zmatowień na lakierze. Ceramika chroni lakier przed zarysowaniami (rysujesz powłokę nie lakier).

 

12. Czym różni się powłoka z ochroną na 24 miesiące od powłoki z ochroną na 5 do 7 lat?

pielegnacja skoryPowłoka ceramiczna, powłoce nie równa. Występują powłoki o różnej twardości, i trwałości, od 12 miesięcy do nawet 7 lat. Bez względu jednak na to, którą powłokę wybierzesz to już dokonałeś najlepszego wyboru. W naszym studio auto detailingu proponujemy ochronę do 24 miesięcy lub dla najbardziej wymagających powłoki z ochroną do 7 lat. Różnica między nimi polega głównie w składzie chemicznym, który determinuje twardość powłoki np. 9H. Decydując się na powłokę z ochroną do 7 lat, warto pamiętać, że należy ją raz na rok serwisować, jeżeli chcemy żeby ochrona była trwała faktycznie na długo (Usługa jest płatna). Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, prosimy o kontakt. 

 

13. Jakie inne korzyści przynosi ta forma zabezpieczenia lakieru?

Oprócz ochrony, samochód zyskuje wyjątkowy wygląd. Powłoka "wyciąga" głębie koloru samochodu, nadaje długotrwały intensywny połysk czyniąc na lakierze efekt lustra. Co więcej, samochód wolniej się brudzi a hydrofobowość powłoki sprawia, że woda po lakierze spływa łatwo razem z brudem i kurzem ulicznym. Powłoka ceramiczna i jej walory hydrofobowe zmniejszają przyczepność brudu do samochodu a co za tym idzie samochód łatwiej się myje. Możesz sam w łatwy sposób przeprowadzić Auto Spa dla swojego samochodu na myjni bezdotykowej.

 

14. Co to jest powłoka hydrofobowa?

zabezpieczenie dachuPowłoka hydrofobowa powoduje odpychanie brudu i wody od powierzchni lakieru. Dzięki tej właściwości lakier wolniej się brudzi i łatwiej czyści. Trwałość powłoki hydrofobowej zależy od tego w jaki sposób samochód jest myty i jakimi środkami. Najlepiej używać szamponów z neutralnym PH.

 

15. Czy można powłoką ceramiczną zabezpieczyć inne elementy samochodu?

Jak najbardziej, producenci profesjonalnej kosmetyki do auto detailingu posiadają szeroki wachlarz środków, powłok do zabezpieczenia całego samochodu, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Oprócz lakieru możemy zabezpieczyć alu felgi, plastiki zewnętrzne, elementy chromowane czy dachy cabrioletów. Co do wnętrza, to mamy w ofercie sprawdzone środki do impregnacji skór, plastików, dywaników a nawet drewna. Oprócz technologii opartej na ceramice, pozostałe środki przez nas używane oparte są na zaawansowanej Nano Technologii, która trwale i skutecznie chroni Twój samochód.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

auto detailing Katowice, auto spa Katowice, car spa Katowice, auto detailing tarnowskie góry, car spa tychy, car spa tarnowskie góry, detailing samochodowy katowice, powłoka ceramiczna śląsk, powłoka ceramiczna Katowice, detailing slask, auto detailing slask, powłoka ceramiczna śląsk, powłoki ceramiczna na nowe auto katowice, ochrona lakieru na nowym samochodzie, studio detailngowe slask, profesjonalna kosmetyka samochodowa Katowice, car spa katowice, car spa Zabrze, car spa Swiętochłowice, auto deatiling zabrze , chorzów, powłoki ceramiczne na nowy samochód katowice, ochrona lakieru na sląsku, powłoka 9H, ceramika na samochodzie, powłoki do 24 miesięcy, nowe auto, przygotowanie samochodu na sprzedaż, korekta lakieru tarnowskie gory, regeneracja skory w samochodzie slask, auto detailing sosnowiec, najlepszy auto deatiling na slasku, najlepszy auto detailing katowice, powłoka ceramiczna na auto, powłoka ceramiczna na samochód, powłoka ceramiczna na samochodzie, trwała ochrona lakieru, dlaczego powłoka ceramiczna